Jdi na obsah Jdi na menu
 


Olympiáda mládeže Liberec 2019

20. 8. 2019

Děčínský beachvolejbal na Olympiádě mládeže

Výborného výsledku dosáhla na letní olympiádě mládeže v Liberci koncem června odchovankyně děčínského volejbalu Bára Mihová spolu s žateckou Bárou Karasovou. Pod vedením Josefa  Slížka z Beach clubu Děčín (TJ Sokol Jalůvčí) po absolvování krajského výběru a dvouměsíční přípravě obsadil pár v turnaji při účasti české beach špičky  krásné páté místo.

Již získání 2. místa v pětičlenné skupině naznačovalo , že se „něco děje“.  V elitním osmičlenném play off nejdříve přišla po strhujícím boji porážka  2:1 na sety od pozdějšího finalisty – Výběru Prahy.

V opravném pavouku poté v koncovkách naše děvčata přehrála favorizované Jihočešky 2:0 a čekal je zápas o postup do boje o medaile. V opravě se ovšem objevil nečekaný soupeř  a  pozdější  celkový vítěz – nejlepší pár  ČR ze Zlínského kraje. Zde utrpěla děvčata jedinou jasnou porážku 2:0.

Zde Báry opět zabojovaly a porazily po boji žebříčkově vysoko postavený pár z Hradeckého kraje2:0.

Slavily tak páté místo a dle beach tradic se zúčastnily závěrečného vyhlášení vítězů.

Poděkování patří hráčkám za velký výkonnostní  pokrok, trenérovi, sparinkpartnerům, připravované náhradnici Erice Klementové z Děčína a rodinám  za obětavý přístup v přípravě. Díky Kubovi za vystřídání na finální dva dny - ušetřil jsem si nervy.